Operacje powiększania piersi

operacje-piersi

Każda kobieta chce spełnić swoje najskrytsze marzenie o pięknych piersiach. Dla wielu pań posiadanie idealnego biustu rozpoczyna nowy etap w życiu. Piersi w idealnym rozmiarze, naturalny efekt … te marzenia mogą się spełnić. 

Na czym polega operacja powiększania biustu?

Operacja powiększenia piersi polega na wszczepianiu implantów piersiowych pod lub nad mięsień piersiowy wprowadzając go poprzez niewielkie nacięcie wykonane w fałdzie podpiersiowym, w dole pachowym, lub wokół dolnej krawędzi otoczki brodawki piersiowej.

Wkładając implant pod mięsień uzyskuje się lepszy efekt estetyczny i mniejsze prawdopodobieństwo powstania torebki wokół implantu (stwardnienie piersi).

Zabieg powiększenia biustu przeprowadzany jest na sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1,5 godziny

Prawidłowo umieszczone implanty piersi nie wpływają na pracę gruczołów piersiowych podczas ciąży i karmienia. Nie występują również żadne przeciwwskazania dla właściwej diagnostyki piersi, podczas badania USG lub mammografii.

Proces doboru implantów i techniki operacyjnej jest bardzo indywidualny, a rezultaty przy zastosowaniu tych samych metod u dwóch różnych pacjentek mogą być nieporównywalne.

Jakie są rodzaje implantów?

Obecnie produkowane są różne rodzaje implantów: implanty silikonowe okrągłe i anatomiczne. Różnią się między sobą powierzchnią gładką lub teksturowaną oraz stopniem zagęszczenia silikonu. Powierzchnie teksturowane mają różną wielkość porów, co pozwala im różny stopień integracji z tkankami.

Pacjentka musi mieć czas na podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie kształtu i wielkości implantu, dlatego dobór odpowiedniego implantu ustalany jest podczas pierwszej konsultacji z lekarzem specjalistą. W trakcie tej wizyty chirurg plastyczny dokonuje odpowiednich pomiarów oraz wyjaśnia i doradza pacjentce, jaki typ, kształt i rozmiar implantów będzie najlepszym rozwiązaniem.

Trwałość implantów piersi

Implanty piersi nie wymagają wymiany i są przeznaczone są na całe życie. Bywają jednak przypadki, w których skóra i mięśnie ulegają zwiotczeniu, więc możliwa jest wówczas wymiana implantów.
Implanty stosowane w klinice medycznej Wilmed mają dożywotnią gwarancję producenta.

Jakie mogą być zagrożenia i efekty uboczne operacji?

Każda kobieta ma obawy przed zagrożeniami i efektami ubocznymi wynikającymi z przeprowadzenia operacji powiększenia piersi.

Przez jakiś czas po zabiegu, piersi są twardsze niż zwykle  a brodawki mogą być bardziej wrażliwe na dotyk. Pacjentka może odczuwać ucisk w klatce piersiowej oraz ból piersi podczas oddychania. Duży procent kobiet ma problemy z podniesieniem rąk do góry. Zaleca się, przez okres dwóch-trzech miesięcy, nie dźwigać nic powyżej dwóch kilogramów i nie nadwyrężać rąk poprzez podnoszenie ich do góry.

Zwykle po upływie tygodnia, ból pooperacyjny mija stopniowo wraz z dolegliwościami pooperacyjnymi. Po okresie trzech miesięcy pacjentka powraca do pełnej sprawności .

Jednak wszystkie zagrożenia są z pacjentką szczegółowo omówione podczas konsultacji z chirurgiem plastycznym.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed operacją plastyczną niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym. Podczas spotkania lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje pooperacyjne. Bardzo ważne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach wydawanych na receptę i bez recepty, w tym wszelkich ewentualnie zażywanych narkotykach. W dniu operacji, po przyjęciu do kliniki, chirurg plastyczny przeprowadza rozmowę z pacjentką i ostatecznie podejmuje decyzje o wykonaniu zabiegu.

W dniu zabiegu nie można jeść, ani pić na sześć godzin przed operacją.

Pacjentki palące powinny zrezygnować na sześć tygodni przed operacją z palenia nikotyny, ponieważ zmniejsza on ilość tlenu we krwi i może znacząco zwiększyć ryzyko powikłań po operacji.

Zapraszamy na konsultacje i zabiegi do kliniki Wilmed do Pani doktor Joanny Wiśniewskiej-Goryń specjalisty chirurgii plastycznej zajmującej się operacjami powiększania  i rekonstrukcji piersi.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".