Czym jest chirurgia plastyczna?

chirurgia-plastyczna

Chirurgia plastyczna to dział medycyny, który zajmuje się poprawą defektów estetycznych ludzkiego ciała. Wbrew pozorom, korzenie chirurgii plastycznej sięgają tysięcy lat przed naszą erą (w starożytnych Indiach próbowano m.in. rekonstruować nosy obcinane za karę osobom przyłapanym na kradzieży), ale dynamicznie zaczęła się rozwijać już w XX wieku, po II wojnie światowej, kiedy rozmaitymi zabiegami starano się przywrócić estetyczny wygląd żołnierzom powracającym z frontu.

W ostatnich latach chirurgia plastyczna przeżywa okres bardzo intensywnego rozwoju oraz rosnącej popularności. Dzięki coraz to nowym metodom i zabiegom, pojawiającemu się innowacyjnemu sprzętowi medycznemu, a także rosnącym umiejętnościom lekarzy, zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej stały się dostępne właściwie dla każdego. Dla chirurga plastyka codziennością są operacje powiększania czy rekonstrukcji piersi, korekty nosa, plastyki różnych części ciała, zabiegi liposukcji, liftingu czy operacje narządów płciowych. Co ważne, chirurgia plastyczna – choć w głównej mierze ma służyć poprawie wyglądu pacjenta – w niektórych przypadkach przywraca również pełnię funkcjonalności danej części ciała.

W Klinice Medycznej Wilmed oferujemy naszym Pacjentom szeroki zakres zabiegów i operacji chirurgii plastycznej, takich jak:

  • korekcja uszu,
  • korekcja nosa,
  • korekcja powiek,
  • plastyka powłok brzusznych,
  • powiększanie piersi,
  • podnoszenie piersi,
  • usuwanie ginekomastii.

Do dyspozycji naszych Pacjentów pozostaje zespół wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych chirurgów plastyków, którzy nieustannie podnoszą swoją wiedzę i umiejętności, gwarantując profesjonalną opiekę oraz pełne empatii podejście do Pacjenta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Nasi specjaliści

Piotr Ciszewski

lek. med.

ue stopka

© 2020 Przychodnia Wilmed

Wilmed ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a
02-954 Warszawa Wilanów

Pon-Pt: 8.00-20.00
Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (BIOCONCEPT Sp. z o.o. oraz JTP Investment Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (BIOCONCEPT Sp. z o.o. oraz JTP Investment Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.

[recaptcha]