Nieinwazyjne leczenie żylaków w klinice Wilmed

Według danych WHO, żylaki mogą dotyczyć nawet 30% populacji osób powyżej 50. roku życia, choć współcześnie diagnozuje się je już nawet u 30-latków. Wbrew stereotypowym opiniom, żylaki nie są jedynie problemem estetycznym – ich występowanie sugeruje bowiem schorzenia układu krążenia, więc koniecznie trzeba je leczyć. Pacjenci kliniki Wilmed mogą skorzystać z wielu metod bezpiecznego, mało inwazyjnego oraz skutecznego leczenia żylaków, takich jak skleroterapia oraz Flebogrif.

Mianem żylaków określa się widoczne pod powierzchnią skóry grube, nieestetyczne żyły w kolorze czerwonym, granatowym, czasami nawet czarnym. Wiele osób sądzi, że żylaki są jedynie defektem kosmetycznym – owszem, niewielkie poszerzone żyłki, nazywane potocznie „pajączkami” można jeszcze traktować w kategoriach defektu estetycznego, jednak jeśli rozwijają się, powiększają, stają grube i ciemne – mamy już do czynienia z żylakami, które są symptomem kłopotów z układem krążenia i bezwzględnie podlegają leczeniu. Brak terapii może bowiem skutkować bardzo groźnymi dla zdrowia, a nawet życia powikłaniami.
Jakie czynniki sprzyjają występowaniu żylaków? Jest ich wiele. Częściej borykają się z nimi kobiety niż mężczyźni. Ich występowaniu sprzyjają uwarunkowania genetyczne, siedzący i stojący tryb życia, nadwaga i otyłość, noszenie obcisłej bielizny i odzieży, nieprawidłowa dieta, zbyt mała aktywność fizyczna, a nawet ciąża. Na szczęście w klinice Wilmed pacjenci mogą skorzystać z nowoczesnych i skutecznych metod leczenia żylaków.

Skleroterapia w klinice Wilmed

Skleroterapia to nowoczesna, mało inwazyjna i bezpieczna metoda leczenia chorób żył na różnym etapie ich zaawansowania – począwszy od niewielkich „pajączków” aż po grube, widoczne żylaki. Pod kontrolą USG nasi specjaliści z zakresu flebologii podają do zmienionej żyły przy pomocy cienkiej igły specjalny środek farmakologiczny (w postaci płynu lub pianki), który prowadzi do zamknięcia niewydolnego naczynia oraz zaniku żylaka.
Czym wyróżnia się skleroterapia? Jak już wspomniano, jest to zabieg mało inwazyjny – nie wymaga nacinania skóry, pobytu w szpitalu czy długiej rekonwalescencji. Zazwyczaj wykonuje się go ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu sprawdza się także u osób starszych, u których nie są wskazane zabiegi z zastosowaniem narkozy ogólnej. Zaraz po jego zakończeniu można wrócić do domu, oczywiście przestrzegając zaleceń naszych lekarzy, dotyczących m.in. noszenia specjalnych pończoch uciskających przez określony czas.

Czym jest Flebogrif?

W klinice Wilmed żylaki leczymy również przy pomocy jednej z najnowocześniejszych dostępnych obecnie metod – z wykorzystaniem specjalistycznego cewnika Flebogrif. Zabieg ten również jest wykonywany pod kontrolą USG i w znieczuleniu miejscowym, bez wykonywania cięć chirurgicznych, a co się z tym wiąże – bez długiej rekonwalescencji, blizn i krwiaków. Cewnik Flebogrif nie tylko podaje do światła żyły środek chemiczny, który prowadzi do jej zmian morfologicznych, ale także mechanicznie uszkadza jej wewnętrzne warstwy, przez co niewydolna żyła zamyka się i przestaje być widoczna. Wykonywany przez naszych doświadczonych lekarzy zabieg trwa około 30 minut, a tuż po jego zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności. Przez około miesiąc należy jedynie nosić pończochę uciskową.

Wszystkich Pacjentów zainteresowanych konsultacjami z naszymi specjalistami z zakresu flebologii oraz nowoczesnymi metodami leczenia żylaków zapraszamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/. Zapewniamy profesjonalną opiekę oraz miłą atmosferę!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.