Powiększanie piersi implantami

Powiększanie piersi implantami.

Wiek XX i XXI zrewolucjonizował myślenie o swoim wyglądzie. Jeśli jest w nim coś, czego nie akceptujemy możemy to zmienić. Nie musimy już tkwić w kompleksach, w skrytości zazdrościć urody innym, podziwiać figurę koleżanki i zastanawiać się dlaczego ja tak nie wyglądam.

Dobra informacja jest taka: każda z nas może wyglądać tak, jak chce! Musi tylko podjąć decyzję i zacząć działać!

Weźmy na warsztat piersi. Atrybut kobiecości, dodają urody lub są źródłem frustracji. Za małe, za płaskie, opadające, bezkształtne. Określeń negatywnych, którymi możemy krytykować własne piersi jest dużo. Tylko po co to robić? Przysparzać sobie zmartwień, kiedy w prosty sposób można to zmienić. Jak? Poddając się operacji powiększania piersi implantami.

Piersi – część kobiecego ciała o magicznej mocy

Kobiece piersi od wieku rozpalają zmysły, wyobraźnię, są inspiracją. Malarze, rzeźbiarze, pisarze poświęcają im wiele miejsca w swojej twórczości. Mężczyźni nie potrafią ukryć zainteresowania biustem. Zerkają na niego ukradkiem, otwarcie, z pożądaniem lub ciekawością.
Z drugiej strony, ładny wygląd, kształt i wielkość piersi  dopasowana do sylwetki dają kobietom poczucie atrakcyjności i pewien rodzaj pewności siebie.

Bez względu na wiek, kobiety chcą mieć ładny biust. Wygląd piersi może się zmieniać, a wpływ na to ma wiele czynników: wiek, utrata wagi, przebyte ciążę, karmienie piersią, choroby np. rak, który odpowiedzialny jest za około 25% zachorowań i mastektomii.

Implanty – sprzymierzeniec ładnych piersi

Zabieg powiększania piersi to nie tylko zwiększenie ich rozmiaru ale również odpowiednie wymodelowanie biustu. Efekt jest  natychmiastowy, ale z ostatecznego efektu można się cieszyć po  wygojeniu się ran, czyli po około 3 miesiącach! Dzięki zastosowaniu implantów piersi wyglądają naturalnie.

Proces doboru implantów i techniki operacyjnej jest bardzo indywidualny. Pacjentka podejmuje ostateczną decyzję dotyczącą kształtu i wielkości implantu, chirurg dokonuje odpowiednich pomiarów oraz wyjaśnia i doradza jaki typ, kształt i rozmiar implantów będzie najlepszym rozwiązaniem dla danej osoby, jej urody i przyszłego efektu.

Obecnie dostępne są różne rodzaje implantów: implanty silikonowe okrągłe i anatomiczne. Różnią się między sobą powierzchnią gładką lub teksturowaną oraz stopniem zagęszczenia silikonu. Powierzchnie teksturowane mają różną wielkość porów, co pozwala im na różny stopień integracji z tkankami.

Operacja powiększania biustu

Operacja powiększania biustu przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa zazwyczaj 1,5 godziny. Polega na wszczepianiu implantów piersiowych pod lub nad mięsień piersiowy. Implanty  wprowadzane są poprzez niewielkie nacięcie wykonane w fałdzie podpiersiowym, w dole pachowym, lub wokół dolnej krawędzi otoczki brodawki piersiowej. Cięcia są mało widoczne i po zagojeniu pozostają niewielkie blizny. Umieszczając implant pod mięsień uzyskuje się lepszy efekt estetyczny i mniejsze prawdopodobieństwo powstania torebki wokół implantu (stwardnienie piersi). Prawidłowo umieszczone implanty piersi nie wpływają na pracę gruczołów piersiowych podczas ciąży i karmienia. Po operacji powiększania piersi nie ma przeciwwskazań dla diagnostyki piersi, podczas badania USG lub mammografii.

 

Rekonwalescencja po powiększaniu piersi

Powiększanie piersi implantami to zabieg chirurgiczny i tak jak inne zabiegi wymaga poświęcenia czasu i stosowania się do zaleceń pooperacyjnych.

Zabieg powiększenia piersi uważany jest za stosunkowo bezpieczny. Niemniej jednak należy stosować się do wskazówek lekarza, aby nie wywołać skutków ubocznych. Zazwyczaj pierwszy etap rekonwalescencji w przypadku tego zabiegu trwa około 6 tygodni. W tym czasie należy być w kontakcie z lekarzem prowadzącym, a po upływie tego czasu wdrożyć kolejne zalecenia.

W tym okresie może pojawić się zaburzenie czucia w obrębie biustu. Trzeba też zwrócić uwagę na sposób i czas gojenia się ran pooperacyjnych.

W okresie przynajmniej dwóch tygodni po zabiegu powiększenia piersi trzeba zadbać o siebie, nie przemęczać się, ograniczyć codzienne czynności, które mogą wywołać zmęczenie. Należy unikać nadmiernego podnoszenia ramiom, aby implanty nie uległy przesunięciu się. Nie wskazane jest prowadzenie samochodu, uprawianie sportu (około 8 tygodni), spanie na brzuchu, opalanie się.

W tym czasie należy również wdrożyć zrównoważoną dietę oraz ograniczyć, a najlepiej zrezygnować z palenia tytoniu.

Piękno rodzi się w Klinice Wilmed

W Klinice Wilmed specjalizujemy się w chirurgii estetycznej, w operacjach powiększania piersi. Zdajemy sobie sprawę, że kształt piersi, ich rozmiar oraz jędrność wpływają na cały wygląd sylwetki kobiety i jej samopoczucie. A przecież zadowolenie z własnego ciała doskonale poprawia nastrój!

W Klinice Wilmed bardzo uważnie analizujemy potrzeby naszych pacjentek. Patrzymy na każdą panią indywidualnie i holistycznie. Doradzamy najlepsze i najefektywniejsze rozwiązania jakie proponuje medycyna estetyczna i chirurgia estetyczna. Zapewniamy komfort, bezpieczeństwo i nowoczesne rozwiązania stosowane na świecie.

Doświadczenie naszych specjalistów oraz wykorzystywane podczas zabiegów nowoczesne metody sprawiają, że udaje się nam osiągać doskonałe efekty estetyczne.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz