Kobieta ze znakami na brzuchu

Strona główna / Baza Wiedzy / W jakich okolicach ciała wykonuje się zabiegi liposukcji?

W jakich okolicach ciała wykonuje się zabiegi liposukcji?

Okolice ciała, którym liposukcja pomoże pozbyć się zbytniego tłuszczyku

Szczupła, wymodelowana sylwetka to dziś marzenie każdego. Zrównoważona dieta lub dieta odchudzająca, treningi na siłowni, aktywność na świeżym powietrzu są bardzo wskazane, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak zdarza się, że mimo naszych usilnych wysiłków, w niektórych miejscach naszego ciała trudno pozbyć się niechcianego tłuszczyku. W takich przypadkach można skorzystać z zabiegu liposukcji, który wymodeluje sylwetkę i pomoże uzyskać spektakularne efekty.

Liposukcja zabieg małoinwazyjny

Liposukcja należy do zabiegów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Poprzedzona jest ona konsultacją, podczas której pacjent i lekarz omawiają przebieg zabiegu, lekarza sprawdza czy nie ma przeciwskazań do zabiegu i ustalane są oczekiwane cele i efekty zabiegu.

Liposukcja polega na precyzyjnym i równomiernych rozbiciu tkanki tłuszczowej w wybranym przez pacjenta miejscu, a potem odessaniu tłuszczu. Zabieg jest krótki, trwa około godziny, przeprowadzony jest w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjent może wrócić do domu, gdzie powinien przez kilka dni odpoczywać.

Poniżej przedstawiamy okolice ciała, w których najczęściej wykonuje się zabiegi liposukcji.

Podbródek

Dbanie o wygląd twarzy jest oczywistością. Stosujemy wiele zabiegów, aby pozbyć się zmarszczek. Jednak często pojawia się problem, który może przysporzyć wielu zmartwień natury estetycznej. Podwójny podbródek. Wraz z wiekiem nasza skóra traci wiele ze swojej naturalnej elastyczności. Zmiany te uwidaczniają się w dolnym obszarze twarzy, tworząc tzw. „podwójny podbródek”. Innymi przyczynami posiadania tej przypadłości może być przyrost masy ciała lub genetyka. Liposukcja to bezpieczny i skuteczny sposób na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w rejonie szyi, brody i żuchwy. Dzięki niej możemy wymodelować linię żuchwy i „pozbyć się” podwójnego podbródka, wymodelować twarz, a także zarysować linię żuchwy.

Ramiona, niechciane „pelikany”

Ładne wymodelowane ramiona pozwalają na noszenie, szczególnie w lecie, modnych ubrań bez rękawów. Ramiona to miejsce, które może postarzać całą sylwetkę z wielu powodów. Wymieńmy najczęstsze: starzenie się skóry spowodowane zmniejszaniem się ilości kolagenu i elastyny oraz  nadmiar tłuszczu. Niestety nadmierny tłuszcz na ramionach może być również przyczyną zmartwień osób młodych.  Obwisłe ramiona to również efekt nagłej utraty wagi połączona z brakiem wzmacniania mięśni. Jest mało prawdopodobne, że rozciągnięta skóra sama, naturalnie obkurczy się. Problem obwisłej skóry dotyka przede wszystkim kobiety. Ma to swoje uwarunkowania w fizjologii.

Wiele kobiet podejmuje się trudu „walki” z obwisłymi ramionami poprzez odpowiednie ćwiczenia, których celem jest wzmocnienie mięśni w tym obszarze. Jednak mimo wielu starań oczekiwane efekty nie pojawiają się, szczególnie jeśli skóra jest mocno rozciągnięta i obwisła. Wtedy warto rozważyć propozycje chirurgii estetycznej, która w łatwy sposób może przywrócić ładny, naturalny kształt ramion. W tym przypadku warto rozważyć liposukcję ramion.

Brzuch i talia

Płaski, ładnie wymodelowany brzuch to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety jest to obszar naszego ciała, który chętnie gromadzi niechciane kilogramy w postaci „wałeczków”, „oponek” i innych pieszczotliwie, choć wymawianych przez łzy, zdrobnień. Tłuszcz tutaj odkłada się między skórą a powięzią, a nasz organizm uważa go za inwestycję na ewentualny czas głodu. Tkanka tłuszczowa na brzuchu może być skutkiem akumulacji tkanki tłuszczowej podskórnej oraz nagromadzeniem tzw. tkanki wisceralnej (trzewnej). Stanowi ona ok 15-20% ogólnej ilości tkanki tłuszczowej u mężczyzn i 5-8% u kobiet. Wraz z wiekiem ilość tkanki tłuszczowej w tej okolicy się zwiększa, szczególnie u kobiet w okresie po menopauzalnym. Główne przyczyny odkładania się tłuszczu w okolicach brzucha to:  niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, stres i zaburzenia gospodarki hormonalnej, palenie papierosów, wysokie spożycie alkoholu, szczególnie piwa.

Tłuszcz z brzucha to przeciwnik, którego trudno się pozbyć. Mimo wielu ćwiczeń, diet, wyrzeczeń, zmiany nawyków żywieniowych, może się tam utrzymywać i budować całą gamę kompleksów, które zmuszają nas do unikania różnych aktywności jak np.: chodzenia na basen, zakładania bikini na plaży,  rezygnacji z ubrań, które się na podobają i które chcielibyśmy założyć.

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna opracowały wiele sposobów na tłuszcz znajdujący się na brzuchu. Liposukcja brzucha to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgii estetycznej. Odsysanie tłuszczu w obrębie tej części ciała cieszy się dużą popularnością gdyż jest to najbardziej skuteczna metoda precyzyjnego pozbycia się niechcianego tłuszczu, a jednocześni jest to zabieg bezpieczny. W trakcie liposukcji można pozbyć się niechcianego tłuszczu, zmniejszyć obwód w talii, uzyskać efekt atletycznej, wysportowanej sylwetki. Liposukcję brzucha można również połączyć z innymi zabiegami, takimi jak obkurczanie skóry.

Uda

Dla niektórych kobiet kształt i wielkość ich ud jest trudna do zaakceptowania. Mimo wysiłków włożonych w ćwiczenia i wyrzeczenia dietetyczne, uda wciąż nie gubią tłuszczu, który się tam umiejscowił. Złogi tłuszczowe najczęściej występują w wewnętrznej części lub zewnętrznej części ud. Często winne są za to geny i genetyczne predyspozycje do gromadzenia dużych ilości tłuszczu w udach, a szczególnie w górnej ich części.

Z doświadczenia i obserwacji wiadomo, że w takich przypadkach najbardziej skutecznym sposobem precyzyjnego usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud, jest liposukcja. Zabieg ten daje gwarancję na poprawę wyglądu nóg, sprawia, że uda, a przez co całe nogi, stają się smukłe i kształtne. Często pomaga też w przywróceniu sprawności fizycznej, która do tej pory była ograniczona przez nadmiar tłuszczu.

Liposukcja uznawana jest za bardzo skuteczny zabieg poprawy kształtu ciała i pozbycia się tłuszczu. W Klinice Wilmed wykonujemy zabiegi na wybrane przez pacjentki części ciała. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, określeniem celu i zakresu jego wykonania. Liposukcja w naszej klinice wykonywana jest przez specjalistów, którzy od lat pomagają kobietom odzyskać piękny, naturalny wygląd, a przez to również zadowolenie z siebie.

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00