Kobieta

Strona główna / Baza Wiedzy / Liposukcja i trwałość jej efektów

Liposukcja i trwałość jej efektów

Liposukcja – początek do zmiany trybu życia

Liposukcja to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii estetycznej. Decydują się na nią osoby, które mimo wysiłku jaki włożyły w cały proces odchudzania, nie są wciąż zadowolone z efektów. Wśród pacjentów zgłaszających się na zabieg liposukcji są też tacy, którzy chcą szybko, bez nadmiernego wysiłku zrzucić kilka kilogramów i wymodelować sylwetkę.

Liposukcja jest dobrym rozwiązaniem pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej w miejscach „trudnych” jak uda, boczki, brzuch, ramiona, czy podbródek, ale trzeba pamiętać, że liposukcja to dopiero początek drogi do utrzymania smukłej sylwetki.

Czy efekty liposukcji będą trwałe?

Pacjenci często zadają pytanie lekarzowi o długość utrzymywania się efektów po liposukcji. Odpowiedź jest prosta – tak będą się utrzymywać długo, ale pod kilkoma warunkami.

Przede wszystkim pod warunkiem zmiany życia na higieniczny, zbalansowany, aktywny, ze zrównoważoną dietą, odpowiednią ilością snu i oczywiście z jak najmniejszą ilością stresu.

Liposukcja może okazać się „czarodziejską różdżką”, ale przy jednoczesnym wzięciu odpowiedzialności za zmiany w swoim życiu, włożenie wysiłku w utrzymanie zdrowego stylu życia. Decyzja o zabiegu liposukcji powinna być początkiem zmiany.

Pożegnaj złe nawyki

Złe nawyki, to przyzwyczajenia, które obniżają komfort i radość życia. Często mają one destruktywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne oraz relacje społeczne.

Jednym z takich nawyków jest podjadanie w nocy, lub między posiłkami słodkich lub słonych przekąsek. To one często dodają niepotrzebnych kalorii, które odkładają się w boczkach lub innych częściach ciała. Złe odżywianie, zbyt duża podaż słodkości w diecie prowadzi do przybierania na wadze. Warto się temu przyjrzeć i to zmienić.

Brak odpowiedniej ilości snu w godzinach nocnych to coraz większy problem współczesnego człowieka. Brak właściwej dla wieku ilości przespanych godzin zaburza cykl dobowy, prawidłowe funkcjonowanie układ hormonalnego, co ma znów swoje kolejne konsekwencje zdrowotne. W badaniu na grupie 10000 Brytyjczyków naukowcy zauważyli, że osoby, które śpią 5 lub mniej godzin na dobę narażone są na prawie dwukrotnie większe ryzyko zgonu. Udowodniono, że zbyt mała ilość snu może prowadzić do: wzrostu ciśnienia krwi, otyłości, przybierania na wadze, zwiększenia ryzyka cukrzycy, osłabienia odporności oraz wzrostu ryzyka śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych takich jak zawał serca i udar mózgu. Każdy z nas potrzebuje snu w odpowiednich porach, a nie tzw. „junk sleep”. To nawiązanie do „junk food”, czyli byle jakiego, fast foodowego jedzenia. Ani długość, ani jakość „śmieciowego snu” nie wystarczy do zregenerowania sił. Potrzebujemy odpowiedniej ilości snu w odpowiednich porach!  Zasypianie o 3 nad ranem nie zregeneruje naszych sił.

Przed zabiegiem liposukcji przyjrzyj się swoim nawykom. Które według Ciebie należy zmienić? Które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie i smukłą sylwetkę?

Zrównoważona dieta przed i po zabiegu liposukcji

Stare przysłowie mówi: jesteś tym, co jesz. No właśnie, zastanów się, co niepotrzebnego jest w Twojej diecie. Przed zabiegiem, jak i po nim, należy porzucić złe nawyki żywieniowe i zadbać o zbilansowany jadłospis.

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, przed jego wykonaniem trzeba zadbać o właściwe przygotowanie organizmu, tak, aby rekonwalescencja po nim przebiegała szybko i prawidłowo. Dobrze zbilansowana dieta to taka, która dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, składników odżywczych. Bardzo ważne jest utrzymanie równowagi elektrolitowej oraz poprawa krążenia w celu zminimalizowania ryzyka powstania siniaków.

Po zabiegu liposukcji

Po zabiegu liposukcji utrzymanie zdrowej diety, indywidualnie dopasowanej do potrzeb pacjenta jest bardzo ważne. Trzeba zwracać uwagę na to, co i w jakich ilościach jemy.

Dieta powinna składać się z węglowodanów złożonych, odpowiedniej ilości białka, zdrowych tłuszczy np. oliwa z oliwek. Jadłospis powinien zawierać różnorodne warzywa (bogate w błonnik), owoce, chude białe mięso, pełnoziarniste produkty zbożowe, wodę. Należy unikać węglowodanów prostych jak cukier, słodycze, tłuszczów trans, zbyt dużej ilości soli, alkoholu, napojów słodzonych i z dużą ilością kofeiny, produktów wysoko przetworzonych.

Istotne jest również częste nawadnianie. Picie wystarczającej ilości wody w ciągu dnia pomaga kontrolować głód, utrzymuje zdrowy metabolizm i wspomaga trawienieOptymalnie powinniśmy pić minimum 2 litry wody w ciągu dnia.

Pełna rekonwalescencja po zabiegu liposukcji to zazwyczaj około 6-7 tygodni.

Zabieg liposukcji powinien stać się impulsem do stałej zmiany nawyków żywieniowych, a tym samym zadbania o swoje zdrowie i utrzymania równowagi ducha i ciała.

Jeżeli nie wiesz jak właściwie prowadzić zdrowy tryb życia, jak powinny wyglądać Twoje treningi, czy codzienna aktywność fizyczna lub właściwa dieta, warto skonsultować się  z trenerem personalnym i dietetykiem lub coachem zdrowia. Dzięki ich wsparciu, profesjonalizmowi, wiedzy i doświadczeniu efekty liposukcji utrzymają się długi czas.

Uwaga na brak konsekwencji

Celem liposukcji jest radykalne poprawienie konturów Twojego ciała, zmniejszenie ilości kilogramów, wymodelowanie sylwetki. Ale jeśli nie zmienisz swojego postępowania dietetycznego, nie przebudujesz stylu życia na bardziej zrównoważony z odpowiednią ilością aktywności fizycznej, z odpowiednią ilością snu i psychicznego dobrostanu, nadal możesz przybrać na wadze po liposukcji.   Powrót do starych, niezdrowych nawyków żywieniowych to zagrożenie dla wysiłku włożonego w zabieg liposukcji. W utrzymaniu wagi i ładnej, szczupłej sylwetki ważna jest konsekwencja w realizacji celu.

Zapraszamy na zabieg liposukcji do Kliniki Wilmed. Tutaj w bezpiecznych warunkach, pod okiem specjalisty pozbędziesz się kilogramów i wymodelujesz sylwetkę. Podczas konsultacji dowiesz się również jak powinna wyglądać Twoja dieta przed i po zabiegu liposukcji.

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00