Lifting twarzy i szyi

chirurgiczny lifting twarzy

Lifting twarzy i szyi

Operacyjny lifting twarzy to popularne odmładzanie twarzy. Jedno z najbardziej skutecznych i trwałych. Zalecane osobom, u których czas odciska niechciane piętno, a mniej inwazyjne metody nie obiecują spektakularnych rezultatów. Operacyjny zabieg liftingu twarzy można wykonać w wielu miejscach. Zawsze jednak warto wybierać miejsca na zabiegi, w których będziemy czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że specjaliści tam pracujący mają doświadczenie, wiedzę i wyczucie estetyki. Przywracanie młodości twarzy to sztuka i precyzja wykonania.

Proces starzenia nie omija nikogo. Jedni starzeją się szybciej inni wolniej. To kwestia genów, naszych wyborów żywieniowych, poziomu stresu i stylu życia. Jedno jest pewne, że to właśnie skóra i upływający czas są dla naszego wyglądu newralgiczne.

Z wiekiem twarz, szyja, ręce pokrywają się zmarszczkami, które są efektem zmian biologicznych, utratą gęstości skóry czy wiotczeniem mięśni. Często u osób starszych obserwujemy wiotkość powłok twarzy, głębokie zmarszczki, opadanie pod wpływem siły grawitacji tkanek twarzy, opadające kąciki ust, opadające policzki, widoczne bruzdy nosowo-wargowe, zmianę owalu twarzy. Wszystkie te niedoskonałości można poprawić za pomocą skalpela i technik chirurgicznych. Efekt będzie szybki, choć jednak czas rekonwalescencji zabierze kilka dni.

Klasyczny lifting twarzy jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. Zabieg ten jest indywidualnie dopasowywany dla każdego pacjenta. Polega na zredukowaniu tkanki w środkowych oraz dolnych partiach twarzy i szyi. W czasie zabiegu chirurg naciąga skórę i ingeruje głębiej. Nacięcia wykonuje się zazwyczaj w mało widocznych miejscach, tj.: na skroni, w uchu i za uchem. Po takiej ingerencji skóra układa się lepiej na mięśniach, twarz nie traci elastyczności, a jej wygląd jest widocznie odmłodzony.

Dlaczego warto poddać się liftingowi twarzy lub szyi?

Na rynku dostępnych jest wiele sposobów odmładzania twarzy, które zapewniają rezultaty na 2-3 lata, chirurgiczny lifting twarzy wydłuża ten czas nawet do 10 lat. Lifting twarzy i szyi daje wieloletni, a zarazem naturalny rezultat odmłodzenia twarzy. Redukuje skutecznie nadmiar opadających tkanek niemożliwych do usunięcia bez użycia skalpela, nie naruszając jednocześnie rysów ani mimiki twarzy.

Lifting twarzy pozwala na usunięcie nadmiaru skóry na twarzy i szyi, kurze łapki, nadmiar tłuszczu na twarzy i szyi, opadnięte fałdy nosowo-wargowe.

Jak przygotować się do operacyjnego zabiegu liftingu twarzy?

Operacyjny lifting twarzy jest ingerencją chirurgiczną i należy przygotować się do niego zgodnie z zaleceniami lekarza. Przede wszystkim przed wykonaniem operacji trzeba odstawić palenie tytoniu i nie spożywać alkoholu przez dwa tygodnie. Przez okres dwóch tygodni przed operacją nie należy korzystać z solarium, ani opalać się na słońcu. Należy ograniczyć lub zaniechać przyjmowanie  salicylanów i ograniczyć spożywanie imbiru, czosnku i suplementów diety. Zazwyczaj lekarz zleca wykonanie następujących badań miesiąc przed planowanym zabiegiem:

 • EKG,
 • morfologia krwi z płytkami,
 • APTT
 • INR – PT
 • Elektrolity
 • HBS antygen
 • HCV przeciwciała
 • HIV przeciwciała
 • grupa krwi
 • wymaz z nosa w kierunku gronkowca złocistego
 • wymaz z odbytu w kierunku nosicielstwa KPC (CPE).

Na zabieg należy zgłosić się na czczo. Przed zabiegiem lekarz omawia cel i zakres operacji.

Jeśli masz sporą nadwagę, warto, aby przed operacją zrzucić kilka kilogramów. Odpowiednia dieta i ćwiczenia pod okiem trenera personalnego mogą w tym pomóc. Jeśli farbujesz włosy, warto to zrobić przed operacją, aby nie podrażniać farbami skóry poddanej operacji zaraz po niej.

Jeśli przed operacją zachorowałeś na infekcję górnych dróg oddechowych, grypę czy inne choroby, pojawiła się na twarzy opryszczka, przenieś termin operacji.

Możliwe powikłania

Możliwe powikłania w związku z operacyjnym liftingiem twarzy to: krwiak, krwotok, uszkodzenie nerwu twarzowego, obrzęk, zasinienie, infekcja rany, opóźnione gojenie rany, martwica skóry, ból, przebarwienia na skórze, wypadanie włosów w okolicy blizny, asymetria, blizny przerosłe lub bliznowce, depresja, nierówności na skórze, krótkotrwały efekt pooperacyjny, konieczność operacji korekcyjnej.

Chirurgiczny lifting twarzy – rekonwalescencja

Chirurgiczny lifting twarzy to zabieg operacyjny, jest swoistą ingerencją w powłoki skórne. Po zabiegu będzie odczuwalny dyskomfort, pojawią się siniaki i obrzęki. Jest to stan naturalny i po kilku dniach, zazwyczaj po około tygodniu, twarz odzyska swój odmłodzony wygląd. W tym czasie zalecane jest minimalizowanie mimiki twarzy, aby nie naciągać skóry.

Po operacji przez okres miesiąca, nie należy korzystać z basenów, solariów, sauny oraz długich kąpieli, oszczędzać siły, rezygnując z dużego wysiłku fizycznego, chodzenia na fitness i siłownię. Zaleca się natomiast umiarkowaną aktywność fizyczną jak spacery oraz odpowiednią zrównoważoną dietę.

 

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.