Ładny brzuch dzięki działaniom chirurgii estetycznej

plastyka powłok brzusznych wilmed

Ładny brzuch dzięki działaniom chirurgii estetycznej

Zrzucenie zbędnych kilogramów z okolic brzucha bywa bardzo trudne, czasochłonne. Okolice brzucha chętnie magazynują tkankę tłuszczową, a po zrzuceniu wagi skóra w tych okolicach często staje się obwisła, pomarszczona, często nie taka jaką chcielibyśmy widzieć i pokazać w sypialni, na basenie czy plaży. Problem nieładnej skóry brzucha jest jednak do rozwiązania. Z pomocą przychodzi plastyka brzucha, czyli abdominoplastyka.

Kiedy rozważyć abdominoplastykę brzucha?

Odchudzanie się to wysiłek, na który decydujemy się, kiedy chcemy zmienić coś w swoim życiu i wyglądzie. Załóżmy, że zbędne kilogramy to przeszłość, o której chcemy zapomnieć, ale niestety przypomina nam o nich obwisła skóra, która nie obkurczyła się dostatecznie, jest luźna i wisząca. W tej sytuacji można zacząć rozważać wizytę u specjalisty, który zajmuje się chirurgią plastyczną i doradzi, co zrobić. Usunięcie nadmiaru skóry na brzuchu pozwala pozbyć się zbędnej tkanki i jednocześnie zmniejszyć obwód oraz poprawić jakość skóry, szczególnie jeśli znajdują się tam rozstępy.

Ciąża to stan, który może przysporzyć kobiecie wiele szczęścia, ale również wiele kilogramów, rozstępów na skórze i zmiany sylwetki. Po porodzie może pojawić się poporodowa wiotkość i obwisłość powłok brzusznych często połączona z rozstępami skórnymi. To może budzić wiele frustracji, budować złe samopoczucie, które będzie wpływało na jakość funkcjonowania w życiu rodzinnym i zawodowym. Aby temu zapobiec można poddać się abdominoplastyce brzucha. W czasie operacji plastycznej brzucha można zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmocnić osłabione mięśnie brzucha.

ABC plastyki brzucha

Trzeba wiedzieć, że plastyka brzucha jest zabiegiem chirurgicznym, do którego należy się przygotować i wziąć pod uwagę, że po poddaniu się temu zabiegowi potrzebny będzie czas na rekonwalescencję, czyli czas odpoczynku i powrotu do pełnej sprawności. Zazwyczaj jest to 4-6 tygodni. W tym czasie należy stosować się do zaleceń lekarza, odpoczywać, ograniczyć aktywność fizyczną i stosować zrównoważoną dietę, która wesprze proces gojenia się ran pooperacyjnych. Przez kolejnych 6 miesięcy po operacji nie należy opalać się.

Przed wykonaniem zabiegu plastyki brzucha należy wykonać niezbędne badania laboratoryjne, które pokażą, czy można poddać się operacji. Przed zabiegiem, podczas konsultacji z chirurgiem plastykiem omawiane są oczekiwane rezultaty, wykluczane przeciwskazania oraz analizowany stan ogólny osoby, która chce poddać się operacji.

Przeciwskazaniem do wykonania plastyki brzucha jest otyłość, zły stan zdrowia, choroby krążenia, cukrzyca, choroby nerek, nadciśnienie tętnicze oraz choroby układowe tkanki łącznej.

Zabieg abdomnoplastyki wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, chirurg wybiera najbardziej korzystne dla pacjenta cięcia chirurgiczne. Abdominoplastykę w wybranych przypadkach można połączyć z liposukcją (duży obwisły brzuch z grubą tkanką tłuszczową) lub liposukcją laserową.

Czas trwania zabiegu wynosi około 3 godzin. Na rany zakłada się opatrunek, a na cały brzuch elastyczny ucisk. Następnego dnia po operacji można wrócić do domu. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się bolesność operowanej okolicy, obrzęk, poczucie zdrętwienia, które ustępuje w ciągu kilku następnych miesięcy. Ból brzucha utrzymuje się do siedmiu dni, w tym okresie pacjent przyjmuje doustne środki przeciwbólowe. Po zabiegu zakładany jest specjalny, elastyczny pas, który powinien być noszony od 4 do 6 tygodni. Noszenie pasa pomaga zmniejszyć obrzęk.

 

Po dwóch tygodniach od operacji pacjent może powrócić do swoich codziennych obowiązków.  Końcowy efekt zabiegu ocenia się po 6-12 miesiącach od przeprowadzonej operacji.

Tak jak każdy inny zabieg chirurgiczny również abdominoplastyka, niesie ze sobą ryzyko, które omawiane jest z pacjentem przed zabiegiem. Wśród niepożądanych efektów po operacji wylicza się:  krwiaki, długotrwały obrzęk, infekcje pooperacyjne, przerośnięte blizny, jak również częściowa martwica skóry brzucha, która wymaga dalszego leczenia. Płyn surowiczy może kumulować się pod powłokami brzucha przez 1-6 miesięcy.

Co daje abdominoplastyka?

Plastyka brzucha to jeden zabiegów medycyny estetycznej. Ma ona, obok funkcji poprawy urody, również za zadanie pomóc w poprawie samopoczucia, jeśli jest ono pogorszone z powodu kompleksów wynikających z niedoskonałości ciała. Po operacji plastycznej brzucha sylwetka znacznie  poprawia się. Dzieje się tak, dzięki efektowi spłaszczenia oraz prawidłowego napięcia brzucha.

Dzięki ładnemu wyglądowi, poczucia bycia takim jakim się chce, samopoczucie poprawia się. Kompleksy przestają już zajmować głowę, a czas zamartwiania się nad niedoskonałością ciała można spożytkować na bardziej przyjemne i pożyteczne rozmyślania.

Od czego zacząć? 

Abdominoplastyka to zabieg, który może zmienić wiele w wyglądzie i sylwetce. To inwestycja w siebie, swoje zdrowie i samopoczucie. Wymaga czasu i zaangażowania i przede wszystkim znalezienie odpowiedniego miejsca jej wykonania i specjalistów, którym można zaufać. Takim miejsce niewątpliwie jest Klinika Wilmed.

Tutaj wszyscy nasi pacjenci traktowani są indywidualnie. W naszej klinice zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów z zakresu chirurgii estetycznej. Stosujemy nowoczesne metody i techniki uznane na świecie. Stawiamy na bezpieczeństwo i profesjonalizm. Zapewniamy komfort oraz pełną dyskrecję i poszanowanie intymności pacjenta.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.