Grafika przedstawiająca damskie nosy przed i po korekcie

Strona główna / Baza Wiedzy / Korekcja powiek, nosa i uszu – zabiegi nie tylko estetyczne

Korekcja powiek, nosa i uszu – zabiegi nie tylko estetyczne

Jeszcze niedawno osoby borykające się z kompleksami związanymi z odstającymi uszami czy zbyt dużym w proporcji do reszty twarzy nosem były skazane na pogodzenie się z niedoskonałościami w swoim wyglądzie lub na zaniżoną samoocenę właściwie przez całe życie. Na szczęście rozwój chirurgii plastycznej sprawił, że defekty te można z łatwością usunąć. Służą temu zabiegi korekcji małżowin uszu, nosa czy opadających powiek, znajdujące się w ofercie kliniki medycznej Wilmed.

Opadające powieki, będące efektem naturalnych procesów starzenia organizmu, mogą odbierać twarzy świeży i młody wygląd. Odstające małżowiny uszne, niekiedy niedające się ukryć nawet pod fryzurą, to częsty powód kompleksów. Zbyt duży lub krzywy nos może zaburzać proporcje twarzy i niekorzystnie wpływać na jej estetykę. Na szczęście niedoskonałości tych można się szybko pozbyć – w klinice Wilmed oferujemy pacjentom skuteczne i bezpieczne zabiegi korekcji tego typu defektów, przeprowadzane przez wyspecjalizowanych chirurgów plastyków.

Korekcja powiek – dla młodszego wyglądu

Korekcja powiek to zabieg, który pozwala usunąć zmęczony i postarzały wygląd oczu, będący skutkiem nadmiaru luźnej i pozbawionej jędrności tkanki skórnej powiek. Wbrew pozorom, zabieg nie pozostawia widocznych blizn – nacięcia wykonuje się bowiem poniżej brzegu rzęsowego, co pozwala na ich ukrycie w naturalnych fałdach skóry. Można go również połączyć z innymi zabiegami estetycznymi w obrębie twarzy, takimi jak lifting czy przeszczep tkanki tłuszczowej. Korekcja powiek sprawia natomiast, że skóra wokół oczu staje się jędrna, wygładzona, a spojrzenie odzyskuje młodość i blask.

Korekcja nosa – na czym polega?

Korekcja nosa – w zależności od oczekiwań i indywidualnego stanu pacjenta – może mieć różny zakres. Niekiedy polega jedynie na wymodelowaniu tkanki chrzęstnej, w innych przypadkach może wymagać ingerencji w tkankę kostną. Chirurdzy z kliniki medycznej Wilmed potrafią jednak odmienić nos właściwie nie do poznania: skrócić go, zmniejszyć, wyprostować, usunąć garbek czy skorygować wygląd czubka nosa. Należy jednak pamiętać, że ze względu na wyjątkową wrażliwość tej partii ciała, korekcja nosa jest zazwyczaj wykonywana w znieczuleniu ogólnym, więc wymaga od pacjenta dość szczegółowego przygotowania, włącznie z wykonaniem EKG serca oraz badań laboratoryjnych. Ważnym elementem jest również rekonwalescencja, która może trwać nawet do kilku tygodni. W tym czasie należy uważać na nos i chronić go przed ewentualnymi urazami.

Korekcja uszu

Odstające uszy to bardzo częsty powód kompleksów i zaniżonej samooceny u wielu osób, bez względu na płeć i wiek. Plastyka małżowin usznych to zabieg, który u dorosłych można wykonywać w znieczuleniu miejscowym. Oczywiście również przed tym zabiegiem konieczne jest wykonanie podstawowych badań. Polega on na nacięciu skóry od strony głowy i uformowaniu małżowiny w pożądany sposób. Blizny po szwach są ukryte od wewnętrznej strony ucha, więc nie szpecą wyglądu. Po zdjęciu szwów i opatrunku (po około 7 dniach) należy przez około miesiąc nosić specjalną opaskę ochraniającą uszy.

Zabiegi nie tylko estetyczne

Należy pamiętać, że korekcja uszu, nosa czy powiek może zostać przeprowadzona nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Opadające powieki mogą ograniczać pole widzenia i znacznie utrudniać normalne codzienne aktywności. Krzywy czy zbyt duży nos bywa przyczyną kłopotów z oddychaniem, częstych katarów lub chrapania. Interwencja chirurga jest także konieczna przy zniekształceniach małżowin usznych będących efektem urazów, wypadków lub poparzeń. Dlatego tego typu zabiegów absolutnie nie uznaje się już za fanaberię.

Uwaga! Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi korekcji nosa, powiek czy uszu, zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy specjalistów. Tylko teraz dla osób, które zdecydują się na zabieg oferujemy konsultacje, wizytę kontrolną oraz zdjęcie szwów gratis! Zapisy przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00 telefonicznie (0 22 651 98 61 oraz 692 407 540) lub mailowo pod adresem [email protected]. Zapraszamy!

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Najlepszej Placówki 2019

Wyróżnienie przyznane przez pacjentów, którzy skorzystali z naszych usług za pośrednictwem platformy tourmedica.pl

Otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie od pacjentów, którzy docenili wysoką jakość naszych usług medycznych, korzystając ze strony ZnanyLekarz.

5 / 5

Nasza placówka zdobyła wyróżnienie przyznane przez zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali z naszych profesjonalnych usług medycznych za pośrednictwem Kliniki.pl.

9 / 10

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Adres

ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a lok.U2
02-954 Warszawa - Wilanów

Godziny otwarcia

Od poniedziałku do piątku
w godzinach od 08:00 do 20:00