Problemy z prostatą?

Tak bardzo ważna profilaktyka!

W związku z dużą zachorowalnością mężczyzn na nowotwory gruczołu krokowego – prostaty wciąż jeszcze przykłada się zbyt małą wagę do wykonywania odpowiednich badań profilaktycznych!

Każdy mężczyzna po 45 roku życia, mimo braku objawów chorób prostaty powinien zgłosić się do urologa, wykonać badanie poziomu hormonu PSA i badanie USG gruczołu krokowego (prostaty).
Szczególnie, że nowotwory te bardzo często mają przebieg wieloletni i utajony. Niestety z powodu późnego rozpoznania do pełnego wyleczenia dochodzi jedynie u 5-10% pacjentów. Wczesne wykrycie choroby jak najbardziej pozwala na pełne wyleczenie! Badanie PSA jest bardzo czułym wskaźnikiem tego, że coś dzieję się w gruczole prostaty. Stwierdzenie wysokiego poziomu tego markera wymaga diagnostyki w trybie pilnym. Badanie USG układu moczowego i gruczołu krokowego pozwala również na wykrycie zmian prostaty.

Oprócz nowotworu prostaty spotykany jest również tzw. łagodny jej przerost, który nieleczony może spowodować całkowite zatrzymanie moczu i konieczność założenia cewnika. Skutecznie leczony preparatami roślinnymi pozwoli uniknąć tak przykrych problemów.

Należy zaznaczyć, że badania profilaktyczne gruczołu krokowego są szybkie i bezbolesne!

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.