Bezpłatne leczenie przewlekłych owrzodzeń podudzi

BEZPŁATNE LECZENIE RAN OSTRYCH I PRZEWLEKŁYCH KOŃCZYN DOLNYCH W RAMACH BADANIA KLINICZNEGO

Leczenie polega na miejscowym stosowaniu opatrunku zawierającego poliakrylan (HydroClean), wraz unikatowym mechanizmem płucząco-absorpcyjnym oraz antybakteryjną substancją PHMB (chlorowodorek poliheksametylenu biguanidyny). W trakcie całego badania u wszystkich pacjentów stosowane będzie także bezpłatne standardowe leczenie owrzodzeń tj. oczyszczanie rany oraz kompresjoterapia ran.

Planowany, łączny czas trwania badania klinicznego, w ramach którego proponujemy bezpłatne leczenie ran kończyn dolnych wynosi 12 tygodni. W tym czasie pacjent odbędzie 7 bezpłatnych konsultacji lekarskich w Centrum Medycznym WILMED, co 2 tygodnie.

Leczenie w ramach tego badania klinicznego przeznaczone jest dla osób:

 1. dorosłych, płci żeńskiej i męskiej w wieku powyżej 18 lat, u których rozpoznano owrzodzenie kończyny dolnej trwające nie krócej niż 3 miesiące i nie dłużej niż 3 lata;
 2. u których wielkość rany, która będzie leczona wynosi 5 – 50 cm2;
 3. posiadających badanie USG Dopplera naczyń żylnych i tętniczych z oznaczeniem wskaźnika kostkowo – ramiennego ABPI wykonane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed włączeniem do badania. Pacjenci, którzy nigdy nie byli poddani takiej ocenie lub badanie jest starsze – będą mogli wykonać ww. diagnostykę w Klinice WILMED.

Do leczenia w ramach badania NIE MOGĄ być włączone m. in. osoby:

 1. z ciężką zakrzepicą żył głębokich;
 2. z nadciśnieniowymi owrzodzeniami podudzi;
 3. z niewyrównaną cukrzycą;
 4. z ciężką chorobą wątroby i/lub chorobą nerek;
 5. z istotnym niedożywieniem z obniżonym poziomem albumin w surowicy;
 6. z aktywną chorobą autoimmunologiczną wymagającą leczenia kortykosteroidami;
 7. z raną spowodowaną przez nowotwór złośliwy;
 8. które brały udział w tym lub jakimkolwiek innym badaniu w okresie ostatnich czterech tygodni przed rozpoczęciem udziału w tym badaniu.

 


Podane powyżej informacje zostaną uszczegółowione przez lekarza specjalistę podczas wizyty kwalifikującej do leczenia w ramach badania.

Badanie realizowane jest przez Bioconcept, Centrum Medyczne WILMED ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9A lok. U2 w Warszawie.

Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się Działem badań klinicznych naszego ośrodka pod adresem trials@wilmed.pl lub telefonicznie 692-407-540 (pn-pt. 8:00-20:00).

Powrót

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2019 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (BIOCONCEPT Sp. z o.o. oraz JTP Investment Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (BIOCONCEPT Sp. z o.o. oraz JTP Investment Sp. z o.o.) jedynie do kontaktu ze mną.

[recaptcha]