Bezpłatne leczenie bólu kolana

LECZENIE BÓLU POWSTAJĄCEGO W WYNIKU ZMIAN ZWYRODNIENIOWYCH STAWU KOLANOWEGO W RAMACH BADANIA KLINICZNEGO

Leczenie polega na bezpłatnym podaniu, w postaci pojedynczego wstrzyknięcia do stawu kolanowego roztworu kwasu hialuronowego lub substancji porównawczej oraz obserwacji pacjenta.

Kwas hialuronowy powoduje wzrost lepkości i elastyczności płynu stawowego, jego odżywienie oraz zwiększenie poślizgu chrząstki stawowej, co poprawia warunki biomechaniczne stawu. Substancja ta zapewnia płynny ruch i zmniejsza tarcie powierzchni stawowych, a jednocześnie jest źródłem związków odżywczych dla chrząstki.

Planowany łączny czas trwania badania klinicznego, w ramach którego proponujemy bezpłatne leczenie bólu powstającego w wyniku zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego, wynosi 24 tygodnie. W tym czasie pacjent odbędzie max. 6 bezpłatnych wizyt w Specjalistycznej Klinice WILMED. Na pierwszej wizycie, po zakwalifikowaniu pacjenta do badania i leczenia, podany zostanie ww. lek lub substancja porównawcza. Pierwsza wizyta kontrolna odbędzie się po okresie 1 tygodnia od dnia wstrzyknięcia leku. Kolejne konsultacje u lekarza specjalisty odbędą się w 6, 12, 18 i 24-ym tygodniu od pierwszej wizyty.

Leczenie w ramach rozpoczynającego się badania klinicznego przeznaczone jest dla osób:

  1. dorosłych płci żeńskiej i męskiej w wieku od 40 do 80 lat, u których występują pierwotne zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego oraz umiarkowany lub duży ból;
  2. u których objawy występują od co najmniej trzech miesięcy (dobrze, gdy pacjent posiada dotychczasową dokumentację z leczenia zmian zwyrodnieniowych);
  3. posiadających aktualny rentgen stawu/ów kolanowych (nie starszy niż 12 m-cy), nagrany na CD wraz z opisem badania;

Do leczenia w ramach badania nie mogą być włączone m. in. osoby:

  • z pourazowymi zmianami zwyrodnieniowymi stawu kolanowego;
  • z wymienionym stawem kolanowym  badanego i leczonego kolana;
  • po zabiegu chirurgicznym na kolanie docelowym w ciągu ostatnich 12 miesięcy;
  • z poważnym urazem w obrębie kolana w ciągu ostatnich 6 miesięcy;
  • otyłe, ze wskaźnikiem masy ciała (BMI) ≥ 32 kg/m2
  • po leczeniu kwasem hialuronowym w ciągu ostatniego roku;

Podane powyżej informacje zostaną Państwu uszczegółowione przez lekarza specjalistę podczas wizyty kwalifikującej pacjenta do badania i leczenia.

Dodatkowo:

Po zakończeniu udziału w badaniu, Klinika Wilmed oferuje dodatkowo bezpłatną iniekcję z kwasu hialuronowego do stawu kolanowego nie objętego badaniem (w stosownych przypadkach).

 

Powrót

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

 

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".