Małoinwazyjne operacje kręgosłupa w klinice Wilmed

Doskonała wiadomość dla pacjentów borykających się z osteoporozą, naczyniakami czy przerzutami nowotworowymi – w ofercie naszej kliniki Wilmed w Warszawie pojawiły się już nowoczesne, mało inwazyjne operacje kręgosłupa – wertebroplastyka, kyfoplastyka oraz stentoplastyka kręgów, wykonywane przez dr. hab. n. med. Wojciecha Glinkowskiego.

Jeszcze niedawno operacje kręgosłupa – konieczne np. u pacjentów z osteoporotycznymi złamaniami kompresyjnymi trzonów kręgów, naczyniakami czy przerzutami nowotworowymi – były wykonywane tradycyjnymi metodami chirurgicznymi. Wiązały się z dość dużym ryzykiem powikłań, dolegliwościami pooperacyjnymi oraz długotrwałą rekonwalescencją.

Dzięki rozwojowi nowoczesnej medycyny dostępne stały się jednak innowacyjne, małoinwazyjne operacje kręgosłupa o wysokiej skuteczności – pozwalają one wyeliminować dolegliwości bólowe, zapobiegają pogłębianiu się deformacji kręgosłupa, ale jednocześnie już po kilku godzinach pacjent odzyskuje sprawność i wraca do normalnych, codziennych czynności. Teraz są one dostępne także dla pacjentów naszej kliniki Wilmed w Warszawie!

Wertebroplastyka, kyfoplastyka, stentoplastyka – co trzeba wiedzieć?

W zależności od indywidualnego stanu zdrowia oraz wskazań, w klinice Wilmed wykonujemy:

 • wertebroplastykę – wypełnienie wnętrza złamanego kręgu tzw. cementem kostnym lub innym materiałem,
 • kyfoplastykę – nastawienie kręgu przy pomocy rozprężania baloników w jego wnętrzu, a następnie wypełnienie go cementem,
 • stentoplastyka – nastawienie kręgu przy pomocy rozprężania baloników w jego wnętrzu z równoczesnym umieszczeniem w nim implanta, a następnie wypełnienie cementem.

Wertebroplastyka wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym pod kontrolą RTG i nie wymaga nacinania skóry – cement kostny wprowadzany jest do kręgu przy pomocy cienkiej igły. Kyfoplastyka oraz stentoplastyka trwają około godziny, dając efekty w postaci natychmiastowego zminimalizowania lub zupełnego zniesienia dolegliwości bólowych. Po kilku godzinach w pozycji leżącej pacjent może wrócić do domu.

Małoinwazyjne operacje kręgosłupa w klinice Wilmed wykonuje doskonale znany w całym kraju specjalista – dr hab. n. med. Wojciech Glinkowski, specjalista ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej, dyplomowany w zakresie chorób kręgosłupa. Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych, wygłosił ponad 300 referatów na konferencjach na całym świecie, posiada olbrzymie doświadczenie, a jednocześnie w indywidualny sposób podchodzi do każdego pacjenta.

Wszystkie osoby zainteresowane konsultacjami z dr. Glinkowskim, wykonywanymi przez niego badaniami (m.in. trójwymiarowe badanie postawy ciała z wykorzystaniem światła strukturalnego), a także małoinwazyjnymi operacjami kręgosłupa, zapraszamy do kontaktu -> https://wilmed.pl/kontakt/.

Zapraszamy do kontaktu. Zadzwoń +22 651 98 61 Wypełnij formularz
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonię do Ciebie!

  Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...

   Zapoznaj się z Klauzulą informacyjną.