Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Zespół cieśni kanału nadgarstka jest to zespół objawów chorobowych spowodowany uciskiem nerwu pośrodkowego w miejscu zwanym kanałem nadgarstka. Przez ten kanał przechodzą ścięgna mięśni zginających palce oraz nerw pośrodkowy. Chorobę powoduje nasilający się  ucisk na ten nerw.

Powstawaniu zespołu cieśni nadgarstka sprzyja przeciążenie ręki wykonywaniem powtarzających się czynności np. wielogodzinne praca na klawiaturze komputera, prace domowe, intensywna jazda na rowerze lub gra na instrumencie.

Objawy zespołu cieśni nadgarstka

Głównymi objawami są:

  • ból, drętwienie i zaburzenie czucia palców: kciuka, palca wskazującego, środkowego i części serdecznego wybudzające ze snu, w bardziej zaawansowanym stadium występujący również w dzień np. w trakcie wysiłku.
  • pogorszenie się sprawności manualnej przy czynnościach wymagających precyzji
  • w zaawansowanym stadium – zaniki mięśniowe

 

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Operacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka jest najbardziej efektywną metodą leczenia tego dokuczliwego schorzenia. Nie należy z decyzja o zabiegu zwlekać licząc, że objawy same przejdą.

Operacja zespołu cieśni nadgarstka polega na wykonaniu niewielkiego cięcia na powierzchni dłoni oraz przecięciu więzadła poprzecznego nadgarstka, które uciskając w stanie zapalnym na nerw pośrodkowy powoduje opisane powyżej dolegliwości.  Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowy lub sedacji. Już w kilka godzin po zabiegu pacjent może pójść do domu.

Zapytaj naszych specjalistów zajmujących się leczeniem zespołu cieśni nadgarstka o metody leczenia Twojej dolegliwości. Zapraszamy na konsultacje ortopedyczne do Kliniki WILMED w Warszawie.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".