Operacje powiększania piersi

operacje-piersiKażda kobieta chce spełnić swoje najskrytsze marzenie o pięknych piersiach. Dla wielu pań posiadanie idealnego biustu rozpoczyna nowy etap w życiu. Piersi w idealnym rozmiarze, naturalny efekt … te marzenia mogą się spełnić. 

Co każda pacjentka chciałaby wiedzieć przed zdecydowaniem się na wykonanie operacji powiększenia biustu.

Na czym polega operacja?

Implanty piersi mogą być wszczepiane poprzez niewielkie nacięcie wykonane w fałdzie podpiersiowym, w dole pachowym, lub wokół dolnej krawędzi otoczki brodawki piersiowej. Mogą być umieszczane pod lub nad mięśniem piersiowym.

Wkładając implant pod mięsień uzyskuje się lepszy efekt estetyczny, a metoda gwarantuje większe bezpieczeństwo pacjentki i mniejsze prawdopodobieństwo powstania torebki wokół implantu (stwardnienie piersi).

Żadne rodzaje implantów piersi nie są w stanie podnieść wiotkich lub znacznie obwisłych piersi. Jeśli biust jest zbyt wiszący (mastopeksja), wtedy należy przeprowadzić operację podwieszenia piersi.

Zabieg powiększenia biustu przeprowadzany jest na sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1,5 godziny

Prawidłowo umieszczone implanty piersi nie wpływają na pracę gruczołów piersiowych podczas ciąży i karmienia. Dzięki temu nie występują żadne przeciwwskazania dla właściwej diagnostyki piersi, podczas badania USG lub mammografii.

Jakie są rodzaje implantów ?

Implanty piersi są o różnych typach, kształtach i rozmiarach.

Pacjentka musi mieć czas na podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie kształtu i wielkości implantu, dlatego dobór odpowiedniego ustalany jest podczas pierwszego spotkania. W trakcie tej wizyty chirurg plastyczny dokonuje odpowiednich pomiarów oraz wyjaśnia i doradza pacjentce, jaki typ, kształt i rozmiar implantów będzie najlepszym rozwiązaniem.

Trwałość implantów piersi

Implanty piersi nie wymagają wymiany i są przeznaczone są na całe życie. Bywają jednak przypadki, w których skóra i mięśnie ulegają zwiotczeniu, więc możliwa jest wówczas wymiana implantów.
Implanty stosowane w klinice medycznej Wilmed mają dożywotnią gwarancję producenta. Polecamy implanty firmy Mentor, która jest jedną z wiodących na rynku.

Jakie mogą być zagrożenia i efekty uboczne operacji?

Każda kobieta ma obawy przed zagrożeniami i efektami ubocznymi wynikającymi z przeprowadzenia operacji powiększenia piersi. Przez jakiś czas po zabiegu, piersi są twardsze niż zwykle i bardziej drażliwe, a brodawki mogą być mocno wrażliwe na dotyk. Pacjentka może odczuwać ucisk w klatce piersiowej oraz ból piersi podczas oddychania. Duży procent kobiet ma problemy z podniesieniem rąk do góry. Zaleca się, przez okres dwóch-trzech miesięcy, nie dźwigać nic powyżej dwóch kilogramów i nie nadwyrężać rąk poprzez podnoszenie ich do góry.

Zwykle po upływie tygodnia, ból pooperacyjny mija stopniowo wraz z dolegliwościami pooperacyjnymi. Po okresie trzech miesięcy pacjentka powraca do pełnej sprawności .

Jednak wszystkie zagrożenia są z pacjentką szczegółowo omówione podczas konsultacji z chirurgiem plastycznym.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed operacją plastyczną niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym. Podczas spotkania lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje pooperacyjne. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna. W dniu operacji, po przyjęciu do kliniki, chirurg plastyczny przeprowadza rozmowę z pacjentką i ostatecznie podejmuje decyzje o wykonaniu zabiegu.

W dniu zabiegu nie można jeść, ani pić na sześć godzin przed operacją. Odnosi się to również do gumy do żucia.

Pacjentki palące powinny zrezygnować na sześć tygodni przed operacją z palenia nikotyny, ponieważ zmniejsza on ilość tlenu we krwi i może znacząco zwiększyć ryzyko powikłań po operacji.

W dniu operacji powiększenia piersi bardzo ważne jest, żeby poinformować chirurga, anestezjologa i pielęgniarkę o wszelkich przyjmowanych lekach wydawanych na receptę i bez recepty, w tym wszelkich ewentualnie zażywanych narkotykach.

Powrót Cennik

Oferujemy

najwyższą jakość usług medycznych

ue stopka

© 2018 Przychodnia Wilmed

Back to top
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wilmed, ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a, 02-954 Warszawa w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".